Öğretmenler İçin Sertifika Programları ( Teacher Training )

İngilizce öğretmenleri ve öğretmen adaylarına yönelik hazırlanan bu program , İngilizce dil eğitimi alanında başarılı olmak için gerekli beceri, güven, tecrübe ve bilgiyi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Teorik ve pratik olarak iki bölümden oluşan programın teorik bölümü ; müfredat hazırlama – ESL dersi planlama –sınıf yönetimi becerileri – yardımcı kaynakların etkin kullanımı –farklı seviyedeki öğrencilerden oluşan bir sınıfı yönetme – uyuşmazlıkların çözülmesi – öğretim teori ve metedolojisi –öğrenci merkezli değerlendirme gibi konuları kapsar.
Bu temel eğitim, pratik bölümdeki rehberli staj için akademik bir temel oluşturur ve öğrencilere var olan becerilerini geliştirme olanağı sunar.

Öğretmen yada öğretmen adaylar için, kapalı gruplar oluşturulabiliyor yada bireysel olarak öğretmen bu kurslara katılabiliyor. 
Okullarda sabah saatlerinde İngilizce dersleri olmakta , öğleden sonra okul ziyaretleri yapılmakta yada metedoloji ( metod, araştırma, çalışma bilimi ) sınıfları oluşturulmaktadır. 

Anlaşmalı olduğumuz okullardan LSI Languages Studies International , St.Giles International ,EC English Language Centres , Kings College, California StateUniversity/ San Bernardino's College gibi okullarda ' teacher training' programlar olmaktadır. Bu programlar 2 ila 4 hafta arasında sürmektedir. 

Teacher training programlarında genel olarak fiyata İngilizce eğitim, workshoplar, seminerler, okul ziyaretleri, geziler dahil olur.