Amerika Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 1. Amerika’da kalacağınız sürece geçerli olacak pasaportunuz, varsa eski pasaportlarınız
 2. Nüfus cüzdanınızın fotokopisi
 3. Son 6 ay içinde çekilmiş, 5×5 cm ebadında, 1 adet vesikalık fotoğrafınız (Fotoğrafın arka fonu beyaz ve yüzünüz doğrudan fotoğraf makinesine bakar şekilde olmalı ve fotoğrafın %50′sini kapsamalıdır. Gözler açık, ağız kapalı olmalı, gülümsenmemelidir.)
 1. Vize ücretinin (160 USD) vize randevu alınırken kredi kartı ile online ödenmesi ;SEVIS ücretinin (200 USD) ödendiğine dair dekont (İnternet yoluyla kredi kart ile https://www.fmjfee.com sayfasından ödenecektir.)
 1. Gideceğiniz eğitim kuruluşundan alınmış orijinal kabul mektubu ‘I-20 belgesi’ ve proforma fatura (EMPATHY tarafından verilecektir.)
 2. Son diplomanızın fotokopisi
 3. Halen öğrenciliğiniz devam ediyorsa öğrenci belgeniz ve transcriptiniz.. Okulumuzu donduruyorsak okulunuzdan alınmış izin belgeniz.
 4. Amerika’da kalacağınız sürece masraflarınızı karşılayabileceğinizi kanıtlamanız için gereken belgeler:
  - Size ve/veya anne, baba, eş, kardeş, sponsora ait;
  - Banka cüzdanları veya hesap hareketlerini gösterir banka ekstreleri
  - Maaş bordroları veya iş sahibi iseler işyeri ile ilgili evrakların fotokopisi (Ticaret odası faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi)
  - Malvarlığı varsa tapuların, araç varsa ruhsatının fotokopisi
  - Kira geliri varsa kira kontratı fotokopileri
 5. Çalışıyorsanız, son 3 aya ait maaş bordronuz, işyerinizden izinli olduğunuzu ve döndüğünüzde işinize devam edebileceğinizi gösterir mektup (İşyerinize ait şirket belgeleri -Ticaret Odası faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi gibi belgeler eklenecektir.)
 6. İngilizce öğrenmek için herhangi bir dil kursuna gittiyseniz aldığınız sertifikanın fotokopisi, sertifika almadıysanız kursa devam ettiğiniz tarihleri gösteren ve seviyenizi açıklayan bir mektup, herhangi bir dil yeterlilik sınavına girdiyseniz (TOEFL, IELTS vb) alınan skoru gösteren belge
 7. Öğrenci olmayan erkek adayların askerlik durumunu gösterir belge (askerlik şubesinden alınacak)
 8. Evliyseniz, evlilik cüzdanı fotokopisi 
 9. Elektronik ortamda doldurulmuş DS-160 vize form