DİL OKULLARI

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için pek çok alternatif dil programı vardır. Önemli olan bu eğitimi öncelikle hangi amaçla almak istediğinizdir. Yabancı dil öğrenmekteki amacınız , lisans ve lisansüstü eğitime hazırlık olabileceği gibi , iş hayatında kullanmak için de yabancı dilinizi geliştirmek olabilir. Yabancı dil eğitimi için size en uygun ülkeleri, okulları seçmenizi, kariyer hedeflerinizi gerçekleştirmenizi , yeni dünyalar keşfetmenizi sağlamak için EMPATHY sizin için ihtiyacınıza en uygun programı seçecektir.

Bir dili tam olarak öğrenebilmek, aksanını alabilmek ,pratik yapabilmek için o dilin konuşulduğu ülkede o dili öğrenmek gerektiği bir gerçektir.Ancak bu sayede yaşadığınız ülkenin kültürünü yaşayarak , görerek , konuşmaya mecbur kalarak dili gerçek anlamıyla öğrenebilirsiniz. Sınıfta öğrendiğiniz bilgileri okul dışında yapdığınız diyaloglarla pratiğe dökmek , size doğal olarak akıcı , kalıcı konuşabilmeyi kazandıracaktır.

Dil eğitimi programı seçerken ülke ve şehir seçiminden sonra , ne kadar süre ve haftada kaç saat eğitim almak istediğinize birlikte karar vermekteyiz. Yurtdışında dil eğitimi almanın belli bir süresi yoktur. Bu süre şuanki İngilizce seviyeniz doğrultusunda ihtiyacınıza göre şekillenmektedir. Bunun için tercihiniz üniversite kampüsleri içindeki dil okulları yahut özel dil okulları olabilir. Üniversitede dil programları belli dönemlerde başlamakta, özel dil okullarında dil programlarına her pazartesi günü eğitime başlamak mümkün olmaktadır.

Yurtdışında dil eğitimine başlayacağınız ilk gün yazılı ve sözlü olarak seviye tespit sınavına alınırsınız ve seviyenize uygun bir sınıfta eğitiminize başlarsınız.

EMPATHY olarak ihtiyacınız, beklentiniz ve bütçeniz doğrultusunda önerdiğimiz okulların tamamı , kaliteleri ve öğretim seviyeleri açısından en üst düzeyde olup , bulundukları ülkelere bağlı ve aynı zamanda o ülkede eğitimi denetleyen resmi kurumlar tarafından denetlenmektedir. Her ülkenin vize başvuru şartları , yaşam şartları ve sunduğu imkanlar birbirinden farklıdır. Bu sebeple sizlerin mevcut durumuna uygun ülke , okul ve program seçmenize yardımcı oluyoruz. Danışmanlığımız öğrencilerimiz yurtdışına gittikten sonra da devam etmektedir. Okul başvurularının yapılması, konaklama tercihinin yapılması , vize başvurularının yapılması , uçuş rezervasyonu sürecinde destek veriyoruz. Eğitimlerine başlayan öğrencilerimiz ile bizleri herzaman yanlarında hissetmelerini sağlayacak sekilde iletişimimizi sürdürüyoruz.

İngiltere, Amerika, Kanada, Malta, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda ve Güney Afrika ‘da İngilizce ; Kanada ve Fransa’da Fransızca ; Almanya’da Almanca ; İtalya’da İtalyanca; İspanya’da İspanyolca; İsviçre’de İngilizce , Almanca yada Fransızca dil okulları arasından ihtiyacınız olanı seçmenizde yardımcı oluyoruz. Doğru ülke , doğru bölge , doğru okul , doğru program, doğru ders saati, doğru konaklama tercihlerini oluştururken önce sizin ihtiyacınız, beklentiniz, amacınızı dinleyerek o  doğrultuda yönlendirme yapıyoruz.

GENEL İNGİLİZCE
Öğrenciye konuşma, okuma ,telaffuz , dilbilgisi ve yazma konularında eğitim vererek öğrencinin günlük hayatta İngilizce kullanma becerisi geliştirmesini amaçlayan programdır. Yeni başlayanlardan ileri seviyelere , her düzeyde, 2 haftadan 52 haftaya kadar program mevcuttur.

YAZ OKULLARI
İlköğretim ,ortaöğretim ve lise çağındaki öğrenciler için gerek bireysel gerek gruplar halinde ve  lider eşliğinde sunulan bu program da dil eğitiminin yanı sıra çeşitli spor etkinlikleri ve kültürel aktivitelerde vardır.

AKADEMİK İNGİLİZCE
Yurtdışında üniversite yada master eğitimi almak isteyen öğrencileri, üniversitede kullanılan akademik dile hazırlayan programdır.

SINAV HAZIRLIK KURSLARI
İngiltere , Amerika , Kanada , Avustralya , Yeni Zelanda, Malta ve İspanya gibi ülkelerde TOEFL, IELTS, Cambridge, First Certificate , SAT , GMAT, GRE ,DELE, tesDAF, telc C1, DSH gibi sınavlara hazırlayıcı kurslardır.

İŞ İNGİLİZCESİ
Belli bir düzeyde yabancı dil seviyesi gerektiren bu program iş dünyasında dili etkin hale getirmek için gereklidir. İş dünyasında kullanılan yazışma ve konuşma eğitimin yanı sıra genel dilbilgisi de verilen bu programda öğrencinin istek ve hedefleri doğrultusunda farklı bir konu içinde program oluşturulabilir.

ÖĞRETMENLERE ÖZEL KURSLAR
İngilizce öğretmenleri için olan bu programda telaffuz , dil geliştirme ve sınıf içi hakimiyeti konularında eğitim verilmektedir.