ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Yurtdışında üniversite eğitimi çok zor olmamasına rağmen çok sayıda seçenek olması ,karar almayı zorlaştırmaktadır. Öğrenci adayının dil yeterlilik , akademik ve kişisel yetenek , mali durum gibi farkli kriterlerini göz önünde bulundurarak en uygun seçimi yapması konusunda Empathy Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak hizmet vermekteyiz.

Üniversitelere doğrudan kabul için yeterli olmayan öğrenciler foundation ( hazırlık ) olarak adlandırılan ve genelde bir akademik yıl süren hazırlık kursu almak zorundadır. Bu hazırlık kursları genelde Ekim yada Ocak ayında başlar. Bu kurslarda öğrenciler hem İngilizcelerini geliştirir hem de üniversite eğitimine temel teşkil edecek dersleri izlerler. Programı başarıyla tamamlayan öğrenci akademik danışmanlar tarafından yurtdışı üniversitelerine yerleştirilir.

Üniversite eğitimi için İngilizce dil seviyesi yetersiz olan öğrencilerin 6 ila 9 aya arasında akademik dil hazırlık programı alması gerekmektedir. Bu dil hazırlık programları üniversite bünyesinde yada bağımsız bir kolejde verilir.

Yurtdışı üniversitelerinin pek çoğu öğrenci seçimini çok titiz bir şekilde yaparlar. Özellikle dünyanın en iyi üniversiteleri olarak bilinen Amerika’da Harvard, İngiltere’de Cambridge, Oxford, London School of Economics, London Business School , Kanada’da Victoria Universitesi, Toronto Üniversitesi ve McGill Üniversiteleri başvuru yapan öğrencilerin çok başarılı olmasını ister. Öğrencinin başarı durumuna göre uygun bir seçim yapılır. Burada önemli olan, öğrenciye doğru seçim yapılmasıdır.
İngiltere , Avustralya, Kanada ve Almanya üniversitelerinin büyük kısmı Devlet üniversiteleridir. Dünyada tanınmış olan devlet üniversitelerinden bazıları, University of Cambridge, University of Oxford, University of London, University of Durham, University of California, San Diego State University , McGill University , University of Toronto , University of Sydney, University of New South Wales , La Trobe University ve Macquire University..Amerika’da çok sayıda özel üniversite vardır. Bu nedenle okul seçiminde çok dikkatli olmak gerekmektedir. Dünyanın en iyi üniversitelerinden önemli bir kısmı özel üniversite statüsündedir. Örneğin: Harvard, Yale ve MIT gibi..Bazı özel üniversiteler ise daha küçük olmasına rağmen kaliteli ve ekonomik eğitim vermektedir. Örneğin ; University of Findlay ve De Paul University gibi..
2 yıllık Devlet Okulları ( Community Colleges) son yıllarda okul ücretlerinin ekonomik olması, kabul şartının daha kolay olması  ve dört yıllıküniversiteye geçiş imkanı sunması nedeniyle , tercih sebebi olmuşdur. İki yıllık okullar ; Amerika ve Kanada’da ‘ Community College’ , Avustralya’da TAFE , İngiltere’de ise FurtherEducationInstitution olarak adlandırılır. 2 yılı tamamlayan öğrenciler, puan ortalamasını sağladıkları sürece 4 yıllık okullara geçerler.

Yurtdışında Üniversite Eğitimi Öncesi seçim yaparken Empathy’ninsize soracağı ve beraberce cevabını arayacağınız Sorular ?
• Hangi alanda ve hangi bölgede ne tür bir okulda eğitim almak istiyorsunuz ?
• İstediğiniz üniversitelerin kriterlerine uymak için gerekli koşulları yerine getirdiniz mi? Akademik durumunuz okulun şartlarına uygun mu ?
• Türkiye’den uzakta uzun yıllar yaşayabilecekmisiniz ? Kültür şokuna hazırlıkmısınız ?
• TOEFL yad IELTS gibi sınavlara kayıt yaptırdınız veya bu sınavlardan yeterli not aldınızmı ?
• Öğretmenler veya profosörlerden akademik referanslarınızı aldınızmı?
• Okulunuzdan not dökümünü istedinizmi?
• Kendinizi tanıtan ve yapmak istediklerinizi özetleyen bir essayyazdınızmı?
• Yurtdışında eğitim için yeterli mali kaynağa sahipmisiniz?
• Yurtdışında eğitim için gerekli yasal formaliteleri tamamladınız mı ? Örneğin askerlik ertelemenizi yaptırdınız mı?

Empathy yurtdışı eğitim danışmanlık olarak 10 yılı aşkın tecrübemizle yurtdışında İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda , Avustralya, Malta , Yeni Zelanda ve Almanya ‘da lisans/yüksek lisans eğitimi almak isteyen siz öğrencilerimize en uygun olan en iyi üniversiteyi seçmenizde profosyonel danışmanlık hizmeti vermekteyiz.