Malta Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 1. Pasaportunuz (Pasaportunuzun geçerlilik süresi Malta’da eğitiminizin bitiş tarihinden en az 3 ay daha uzun olmalıdır.)
 2. Varsa eski pasaportlarınız
 3. Eski ve yeni pasaportlarınızın tüm dolu sayfalarının fotokopisi
 4. Nüfus cüzdanınızın fotokopisi
 5. Son 6 ay içinde çekilmiş 3.5 cm x 4.5cm ebadında 2 adet fotoğrafınız (Fotoğrafın arka fonu beyaz ve yüzünüz doğrudan fotoğraf makinesine bakar şekilde olmalı ve fotoğrafın %70’ini kapsamalıdır. Gözler açık, ağız kapalı olmalı, gülümsenmemelidir.)
 6. Son diplomanızın fotokopisi
 7. Öğrenciliğiniz devam ediyorsa öğrenci belgeniz
 8. Malta’da kalacağınız sürece masraflarınızı karşılayabileceğinizi kanıtlamanız için gereken belgeler:
  Size ve/veya anne, baba, eş, kardeş, sponsora ait;
  - Banka cüzdanları, hesap hareketlerini gösterir banka ekstreleri veya banka mektuplarının aslı ve fotokopisi (en az son üç aylık hesap hareketleri belgelenmelidir)
  Bankada göstermeniz gereken en az tutar günlük 48 Euro’dur. Banka hesap dökümü, vize başvurusundan bir gün önce güncel olarak alınmalıdır.
  - Maaş bordroları, işyeri sahibi olanların işyeri ile ilgili evrakların fotokopisi (Orijinal Ticaret Odası faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, kuruluş gazetesi)
  -Malvarlığı varsa tapuların, araç varsa ruhsatının fotokopisi
  - Kira geliri varsa kira kontratı fotokopileri
 9. Masraflarınızı karşılayacak kişiden, Malta’daki kalış süresince tüm masraflarınızın karşılanacağını belirten, noterden alınmış bir taahhütname aslı ve fotokopisi
 10. Çalışıyorsanız, son 3 aya ait maaş bordronuz, işyerinizden izinli olduğunuzu ve döndüğünüzde işinize devam edebileceğinizi gösterir mektup (Son 6 aya ait SSK İşe giriş bildirgeniz, İşyerinize ait Ticaret Odası faaliyet belgesi,vergi levhası, imza sirküleri, kuruluş gazetesi eklenecektir.)
 11. Dil kursuna gittiyseniz aldığınız sertifikanın fotokopisi, sertifika almadıysanız kursa devam ettiğiniz tarihleri gösteren İngilizce bir belge, herhangi bir dil yeterlilik sınavına girdiyseniz (TOEFL, IELTS vb) alınan skoru gösteren belge
 12. Seyahatinizin süresine 15 günlük ek süreyi kapsayan 30.000 Euro teminatlı seyahat sigortası
 13. 18 yaş altı öğrenciler için kendi adına vukuatlı nüfus kayıt örneği, ayrıca anne ve babadan noter onaylı muvafakatname, anne ve babanın nüfus cüzdan fotokopileri
 14. Schengen vize başvuru formunun doldurulması ; 60 EURO vize ücreti , 30 Euro VFS Global hizmet ücreti,10 Euro kurye ücretinin ödenmesi.