Malta

Malta ülkesinde iki dil kullanılmaktadır. Malta’da eğitimin avantajı öğrenciler eğitim alırken aynı zamanda güneşin, denizin, plajın, tarihin içinde eğitim almış olurlar. Karnavalları, açık hava konserleri, plaj partileriyle özellikle yaz aylarında tatilini İngilizce dil eğitimi alarak değerlendirmek isteyen üniversite öğrencileri için Malta oldukça uygun bir ülkedir.Küçük yaş grubu için de Malta oldukça güvenilir bir eğitim ülkesidir.
Schengen vizesi kapsamında olan Malta ülkesi için bir avantaj da diğer Schengen ülkelerini ziyaret edilebilme fırsatının olmasıdır. ( çok girişli vizelerde) Aynı zamanda Türkiye’ye yakınlığı ve sıcak iklimi ile çok fazla sayıda öğrencinin tercih etme sebebidir.
Eğitim alanında da sunduğu sınırsız seçeneklerle öğrencilerin kendilerine uygun programları seçmeleri konusunda kolaylık sunmaktadır. Esnek başlangıç tarihleri, her seviyeye uygun sınıflar ve her yaş grubuna uygun programlar sayesinde öğrencilere ihtiyacı olan eğitimi alabilme imkanı sunmaktadır.
Malta’da konaklamalar genellikle küçük yaş grubu için aile yanı ; yetişkinler içinse apartlar, oteller ve öğrenci yurtları şeklinde ayrılabilir. Özellikle yaz dönemlerinde apartlar öğrenciler tarafından çok tercih edilmektedir.

Malta’da eğitim alınabilecek programlar; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, birebir İş İngilizcesi, Cambridge sınavları, IELTS, TOEFL, İş İngilizcesi, Yaz Okulları, Malta Üniversitesi’nde üniversite programları.

Malta’da dil eğitimi alabileceğiniz başlıca şehirler; St. Julians, Sliema, Gozzo ve başkent Valetta

Malta’da anlaşmalı dil okullarımız;
ESE Malta
Sprachcaffe
EC
EF
Unilang
LSC
Eurocentres
Malta Üniversitesi
Chamber College
LAL
ELA Malta
International House Malta
IELS Malta
Linguatime Malta
Cavendish School