YÜKSEK LİSANS

Empathy Yurtdışı Eğitim danışmanlık olarak  başda Kanada olmak üzere İngiltere , Amerika, Avustralya ,Malta, İrlanda ve bazı Avrupa ülkelerinde yüksek lisans alternatifleri sunuyoruz.

Amerika’da üniversitelerin sunduğu master programları, eğitim standartlan ve farklı ücretleriyle birbirinden ayrılmaktadır. Amerika’da master eğitimi 2 yıl olmakla beraber. 1 yıl süren “executive” veya yoğunlaştırılmış programlar da mevcuttur. En çok rağbet gören program ; MBAprogramıdır.İş hayatından kısa süre uzak kalabilecek kişiler için  yoğunlaştırılmış MBA programları avantajlı kabul edilmektedir. İngiltere’de yüksek Lisans eğitimi almak, iş dünyası ile doğrudan bağlantı kurmak ve kariyer gelişimi için büyük bir fırsattır.İngiltere’demaster eğitimi çoğunlukla 1 sene sürmektedir.( London Business School da MBA programı 21 ay sürmektedir) .9 ay süren yoğun ders programından sonra 3 aylık sürede bitirme tezi hazırlanır ve toplam 1 sene içinde öğrenci yüksek lisans diploması almaya hak kazanır.Kanada’da üniversitelerin sunduğu master programları Kanada’da eğitim ücretlerinin diğer ülkeler oranla çok daha düşük olması , eğitim kalitesinin üst standartlarda olması ve buradaki üniversitelerin dünyaca kabul görmesi büyük avantajdır.

Yurtdışı master eğitiminde en çok ilgi gören program olan MBA (Master of Business Administration – Yüksek İşletme Yönetimi) yönetici ve yönetici adayı kişilere yönelik olarak geliştirilmiş bir lisansüstü yeterlilik derecesidir. MBA programlarının amacı, öğrencileri iş dünyasında yönetim sorumluluğu üstlenebilecek bireyler olarak eğitmektir. Part-time MBA programları için standart bir zaman dilimi yoktur. Her bir işletme okulu yarı –zamanlı programların tarzını ve süresini kendi kriterlerine göre tespit eder. A.B.D., MBA nin ilk olarak ortaya çıktığı ve sürekli olarak geliştirildiği bir ülkedir.Finans, pazarlama, üretim ve teknoloji bakımından dünya devi olan A.B.D. her MBA öğrencisinin görmek ve içinde bulunmak isteyeceği hareketli bir iş dünyasına sahiptir. MBA okullarının çoğunun , mezuniyet sonrası öğrencilerin işe girmesine yardımcı olan deneyimli yerleştirme ofisleri vardır. Amerika’da MBA yapmanın diğer bir avntajı da çok çeşitli programlar arasından seçim yapabilme imkanının olmasıdır.

Avrupa’da büyük ilgi gören MBA okullarının çoğu Amerika’daki benzerlerine göre daha kısa sürelerde tamamlanan MBA programları sunmaktadırlar. Bunların çoğu 10 ay ile 2 yıl arasında değişen eğitim programları uygularlar. Avrupa okullarındaki MBA’ların diğer bir özelliği de hemen hepsinin eğitim dilinin İngilizce olması ve ikinci bir dl öğrenimini de şart koşmalarıdır.

Yurtdışında yüksek lisans başvurusu için istenen belgeler hemen hemen her ülke için aynıdır ; başvuru formu ile birlikte, IELTS yada TOEFL sınav sonucu , üniversite diploması, transkript, en az iki akademisyenden alınan referans mektubu, amaç mektubu ( statement of purpose ) , kendinizi akademik ve kişisel olarak tanıttığınız CV (özgeçmiş) , okulların başvuru formlarında belirttiği konular hakkında yazdığınız essay ( kompozisyon ), sosyal-spor ve sanat gibi konulardaki aktiviteleriniz , üyelikleriniz , gönüllü çalışmalarınız,başarı belgeleriniz, madalyalarınız, ödülleriniz hakkında bilgi, iş deneyimiz var ise nerede ne kadar süre için hangi konumda hangi konular üzerinde çalıştığınız bilgiler  ve ülkesine göre girilecek olan bazı sınav notları (GMAT, GRE gibi)

Yurtdışında yüksek lisans eğitimimi tamamlamak ve ayrıcalıklı olmak istiyorum diyorsanız ülke tercihi, not ortalamanıza uygun okul araştırmalarının yapılması , akademik başvuru takviminizin hazırlanması ve takibi, Master/MBA kabullerinizin getirtilmesi, vize işlemleri, uçak bileti- konaklama rezervasyonunuza kadar bütün işlemlerde EMPATHY olarak profesyonel kadromuzla yanınızdayız.