Kanada

Kanada’da profosyonel eğitim sistemi , kaliteli dil okulları, uygun fiyat sunması, yüksek yaşam standartlarıyla dünyanın birçok ülkesinden öğrencilerin tercih ettiği ilk sıralarda bir ülkedir .

Sosyal yaşam ve ekonomi açısından Dünya'nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Kanada yaşanabilirlik ve hayat kalitesi açısından dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir. Kanada’nın eğitim alanındaki kalitesi, modern yapısı ve aynı zamanda büyüleyici doğal güzellikleri dil okulu için bu ülkeyi cazip hale getirmektedir. Kanada’nın bu doğa güzellikleri sayesinde öğrenciler yaz kış açık hava sporları yapma şansı bulmaktadır.

Kozmopolit ve kültürel yapısıyla Kanada’da her millete ait eğlence ve etkinlikler bulmak mümkündür. Ülkede yabancılar Kanada halkı tarafından benimsenir.Bu sebeple Kanada’ya eğitim için giden öğrenciler bir zorluk yaşamamaktadırlar. Kanada’daki dil okulların çoğu oldukça modern bir yapıya sahiptir.

Kanada’nın çağdaş ve teknolojik yapısının etkileri eğitim sisteminde de çok rahatça görülebilmektedir. Kanada’da yerel okullar olduğu kadar uluslararası büyük zincir okullar da bulunmaktadır.
Kanada hem İngilizce hem de Fransızca’nın resmi olduğu bir ülkedir. Fransızca konuşan halkın çoğu Quebec eyaletinde ( Montreal şehri ) yaşamaktadır. Bu yüzde bu dillerden herhangi birini ya da ikisini öğrenmek isteyen kişiler için Kanada en doğru tercihlerin başında gelmektedir.

Kanada’da en az altı aylık dil eğitimi aldığınızda vize uzatma hakkına sahip olursunuz dolayısıyla dil okulu sonrası program düşünenler için ideal bir ülkedir. Üstelik dil programı sonrası sunulan staj programları ile de öğrenciler edindikleri dil becerilerini pratiğe dökme fırsatı bulurlar.
Kanada’daki dil okulları oldukça yüksek standartlarda konaklama seçenekleri sunarlar. Genellikle aile yanı ve yurt şeklinde olan konaklamalar, okullar tarafından sürekli kontrol edilmekte ve denetlenmektedir.

Kanada’da sunulan dil eğitim programlarımız; Genel ingilizce, yoğun İngilizce,TOEFL hazırlık, mesleki İngilizce, bire-bir İngilizce, yaz okulları

Kanada’da dil eğitimi alabileceğiniz başlıca şehirler; Vancouver, Toronto, Montreal

Kanada’da anlaşmalı olduğumuz bazı dil okulları;
ILAC
Kaplan International Colleges
St. Giles International
Eurocentres
LSI International