Neden İngiltere ?

En popüler İngilizce öğrenme noktası İngiltere'ye her sene binlerce  öğrenci İngilizce öğrenmek için gitmektedir. Ekonominin , bilimin, diplomasinin ve eğitimin uluslararası dili olan İngilizce'yi anayurdunda öğrenmek her öğrenci için büyük bir avantajdır.Diğer ülkelere göre avantajları ;
• İngiltere’nin köklü ve dinamik bir eğitim yapısı vardır.
• Gerek İngiltere içerisinde gerekse diğer Avrupa şehirlerine seyahat çok kolaydır. *Türkiye’ye yakın olması ve uçak biletinin uygun olması bir avantajdır.
• İngiltere ‘deki üniversite programları diğer ülkelere göre daha kısa sürelidir ve ücretleri kıyaslanabilir düzeydedir.
• İngiltere’deki yüksek öğrenim kurumlarındaki öğrenci dernekleri çok çeşitli faaliyetler düzenler.Spor ve sosyal faaliyetlere ek olarak oldukça geniş ve farklı alanda faaliyette bulunan bu toplulukların mevcut olması , sizi benzeri ilgi alanlarını yada etnik kökeni paylaşan öğrencilerle biraraya getirir .
• İngiltere'de kurs seçenekleri çok fazladır.Her seviyeye hitap edebilecek kurslar vardır. Bu kursların arasında genel ingilizce, profosyonelingilizce , meslekiingilizce , gençler ve çocuklar için yaz kursları, IELTS ve TOEFL sınavına hazırlayıcı nitelikte kurslar bulunmaktadır. 
• Dünyadaki kültür çeşitliliği açısından en zengin ülkelerden biridir.
• İngiltere'deki üniversitelerden alınan diplomalar iş yaşamında başarının kapısını açan anahtarlardır. İngiltere'de yüksek standarda sahip bir eğitim aldığınız için, diplomanız işverene, konunuza vakıf olduğunuzun ve bu konu hakkında öğrenim görebilecek kadar iyi düzeyde İngilizce bildiğinizin garantisini verir.
• İngiltere'deki üniversiteler, bireysel tercih ve ihtiyaçlarınıza mutlaka cevap verecek çok çeşitli programlar sunmaktadır. Size ne düşüneceğinizi değil nasıl düşünmeniz gerektiğini gösterecektir. Ayrıca sınıflarda alacağınız derslerin yanı sıra daha küçük gruplarda fikir alış verişi yapabilme şansınız olacaktır.
• İngiltere'deki üniversitelere başvuru işlemleri kolaydır ve kota sistemi yoktur.
• İngiltere yıllardır her ırktan, dinden ve renkten insanları karşılamaya alışıktır. Bu kültür harmanı içinde yer alarak kendinizi geliştirme imkânınız olur.
• İngiltere'deki okullar uluslararası öğrencilere eğitim süreleri boyunca her konuda destek olur. Bu sayede öğrenciler programları süresince İngiltere'de olmaktan zevk alırlar ve derslerinde verimli ve başarılı olurlar.

İngiltere'de 5 ila 16 yaş arasındaki herkes için eğitim zorunludur. 16 yaşından sonra öğrenciler eğer üniversite eğitimlerine devam edeceklerse A-Level kurslarını ve ardından da sınavlarını almaları gerekmektedir. Öğrenciler bu sınavlara genellikle yüksek öğrenim görmek istedikleri konuyla ilgili 2-3 konuda birden girerler. A-Level programı genelde 2 yıl sürmektedir. Eğer öğrenci belli bir iş alanında bilgi ve becerilerini geliştirmek , bir an önce çalışma hayatına atılmak istiyorsa bu alanda öğrenciye gerekli nitelikleri verecek mesleki bir kursa gereksinimi vardır. 
İngiltere'nin köklü ve dinamik bir eğitim sistemine sahip olmasında mesleki eğitim kurumlarının büyük rolü vardır. Her seviyede program veren bu okullar uluslararası öğrenciler için eğitimin pek çok dalında imkanlar sunmaktadır . Sundukları programların içerik ve seviyelerindeki bu çeşitlilik , öğrenci talebini arttırmakta ve bu da okulların sürekli kendilerini geliştirmelerini sağlamaktadır. Sunulan seçenekler arasında , lise döneminden başlayarak üniversiteler tarafından desteklenen yüksek eğitime ve diplomaya kadar devam edebilme şansı yakalanabilir. Meslek eğitim kurumlarında yaş ortalaması 21’dir ama 16 yaşından itibaren öğrenci kabul edilmektedir. Bunun dışında yüksek öğrenimini İngiltere'de sürdürmeye karar veren bir öğrenci için program ve kurum seçimi önemlidir. Yabancı dilde eğitim veren liseden iyi dereceli bir diploma, üniversitenin ilk yılına başlamak için kabul edilebilmektedir. Üniversiteler değerlendirmede IELTS İngilizce yeterlilik sınav sonucunu ( 6 - 6.5 puan  ) baz alır. Üniversiteye giriş için IELTS puanının yanısıra lise not ortalaması, referans mektupları ve UCAS formunda yazılan kompozisyonda önemlidir. Öğrenciler bir yıllık hazırlık kursunu ( foundationcourse )  tamamladıktan sonra da lisans derecesine başlayabilir. Master programları genellikle 12 ay sürmektedir. , öğrenciler 9 ay ders gördükten sonra 3 ay tez çalışmalarını yaparak master derecelerini tamamlamaktadırlar. İngiltere'de üniversite ve yüksekokullar köklü ve dinamik bir eğitim sistemine sahiptirler aynı zamanda verdikleri dereceler tüm dünyada tanınmaktadır.İngiltere , Avrupa’ya açılan kapıdır. İngiltere’de üniversite yıllık ücretler bölümüne göre değişmekte olup 6.000 GBP ila 17.000 GBP arasında değişmektedir . Fen ve Teknik Bilimler, Tıp, Diş Hekimliği, Veterinerlik yüksek ücretli bölümlerdir.